EuroCOP

EuroCOP (European Confederation of Police) zastrešuje takmer tridsať policajných odborárskych a profesných organizácií z 21 krajín Európy, reprezentuje dovedna takmer 600-tisíc policajtov. Konfederácia bola založená v novembri 2002 na mimoriadnom kongrese v Roskilde. Je úplne nezávislá od akejkoľvek európskej vlády či politickej strany.

Vedenie EuroCOP-u sídli v Luxemburgu. EuroCopZákladným princípom činnosti policajnej odborárskej konfederácie je nezávislosť a otvorenosť voči všetkým členským krajinám Európskej únie a Rady Európy. EuroCOP má významný vplyv v Rade Európy, záujmy členských organizácií presadzuje vo všetkých európskych štruktúrach.

Na čele EuroCOP-u stál od septembra 2003 prezident Heinz KIEFER (na obr.) V novembri 2011 na 3. kongrese ho nahradila Švédka Anna Nellberg. Kongres zvolil nový výkonný výbor, v ktorom sa predseda OZP v SR Miroslav Litva stal 2. viceprezidentom.

Odborový zväz polície v SR sa ako riadny člen aktívne zúčastňuje na všetkých dôležitých iniciatívach, organizovaných centrálou. Recipročne EuroCOP na medzinárodnej úrovni významne podporuje boj OZP v SR za sociálne a právne istoty príslušníkov PZ a zamestnancov MV SR.

Pre viacej informácií kliknite sem.