V dňoch 10.-11. novembra 2016 sa v Bratislave konal VIII. zjazd Konfederácie odborových zväzov SR.

Delegáti zjazdu zvolili vedenie konfederácie a schválili program a smerovanie KOZ SR na ďalšie štyri roky (2016 – 2020).
Za prezidenta KOZ SR bol opätovne zvolený Jozef Kollár, za viceprezidentku KOZ SR Monika Uhlerová.
Do predstavenstva bol zo štyroch členov za nevýrobné odborové zväzy opätovne zvolený aj predseda OZP v SR Marián Magdoško.
Delegáti VIII. zjazdu KOZ SR prijali na nasledujúce štvorročné obdobie Program KOZ SR na roky 2016 – 2020, ktorý je založený na piatich základných pilieroch, a to:
Sociálny štát
Zamestnanosť
Transparentná odborárska politika
Sociálny dialóg
Solidarita a jednota odborov na medzinárodnej úrovni.
Ako moderné európske odbory musíme priblížiť podmienky slovenských pracujúcich k  podmienkam vyspelých európskych krajín a zabezpečiť tak dôstojný život pre všetkých.
Delegáti schválili aj Rezolúciu VIII. zjazdu KOZ SR, v ktorej zdôraznili svoju úlohu obhajovať práva a postavenie pracujúcich a presadzovať približovanie k európskym štandardom vo všetkých oblastiach života. Nové vedenie konfederácie má pred sebou jasný cieľ – za európsku prácu si aj zamestnanci na Slovensku zaslúžia európsku plácu.
Ako hostia sa zjazdu zúčastnili predseda vlády SR Robert Fico, minister práce Ján Richter, minister financií Peter Kažimír, prezident AZZZ SR Tomáš Malatinský, prezident RUZ Miroslav Kiraľvarga, podpredseda ZMOS Ľubomír Lőrincz, generálny tajomník Európskej odborovej konfederácie Luca Visentini, predseda Českomoravskej konfederácie odborových zväzov Josef Středula, predstavitelia odborových centrál z Maďarska, Poľska, Rakúska a iní.
Viac sa dočítate v novembrovom vydaní novín Polícia.