Skvelá atmosféra a výborné športové výkony

V Bratislave sa konal 26. ročník súťaže o Putovný pohár POLÍCIE a 13. majstrovstvá MV SR a PZ v stolnom tenise

V piatok 12. apríla 2024 sa v stolnotenisovej hale SSTZ na Černockého ulici v bratislavských Krasňanoch stretli stolní tenisti Ministerstva vnútra SR a PZ, aby si už po 26-tykrát zahrali o Putovný pohár redakcie Novín POLÍCIA a po 13-tykrát aj o oficiálne tituly majstrov MV SR a PZ na rok 2024 v kategóriách mužov i žien.

Spolu sa na turnaji zúčastnilo 73 hráčov. Organizátormi boli už tradične Odborový zväz polície v SR, UNITOP SR a Odbor výcviku PPZ a ŠKP pri Akadémii PZ v Bratislave. Na otváracom ceremoniáli turnaja sa zúčastnili podpredseda Odborového zväzu polície v SR Ján Filip, riaditeľ odboru výcviku Prezídia PZ Martin Uram, prorektor Akadémie Policajného zboru v Bratislave Michal Marko, predseda Slovenského stolnotenisového zväzu Anton Hamran, riaditeľ Športového centra polície Juraj Minčík, organizátor a iniciátor turnaja Ladislav Gráčik, hlavný rozhodca turnaja Ján Vaniak, zástupca hlavného rozhodcu Stanislav Sládkovič a za redakciu novín POLÍCIA Ján Rohár.

S úvodným príhovorom vystúpil podpredseda OZP v SR Ján Filip, ktorý všetkým účastníkom turnaja zaželal veľa športových úspechov. V priebehu turnaja prišiel športovcov podporiť aj ďalší podpredseda OZP v SR Roman Laco. Celé športové podujatie prebehlo na veľmi vysokej úrovni, v skvelej atmosfére súdržnosti a fair play hry, za čo patrí vďaka všetkým organizátorom a rozhodcom, vrátane Jána Vaniaka, ktorý bol doteraz hlavným rozhodcom všetkých 26-tich ročníkov turnaja.

Napínavý súboj

Aj 26. ročník turnaja o Putovný pohár Polície potvrdil, že stolný tenis patrí medzi športy s najväčším zastúpením policajtov. Rozdelení medzi registrovaných profesionálov a neregistrovaných hráčov sa vyvinulo niekoľko napínavých súbojov. Nakoniec sa prekvapenie nekonalo a favorizovaný Slavomír Král z KR PZ Bratislava uspel a stal sa novým majstrom MV SR a PZ v stolnom tenise na rok 2024. V súťaži žien obhájila svoj minuloročný titul majsterky Lucia Truksová z KR PZ Bratislava. Víťazom kategórie neregistrovaných hráčov sa stal Michal Hríb z KR PZ Prešov, ktorý sa tak stal víťazom turnaja o Putovný pohár Polície. V kategórii B neregistrovaných hráčov uspel Michal Szeiff z KR PZ Bratislava.

Nominácia na majstrovstvá Európy

V rámci profesionálnych registrovaných hráčov boli majstrov- stvá jedným z kritérií pre nomináciu reprezentačných družstiev mužov a žien – príslušníkov PZ a MV SR na Majstrovstvá Európy policajných zborov organizované USPE, ktoré sa uskutočnia v dňoch 3. až 8. júna 2024 v Prahe.

Výsledky: 

Ženy:

1.​Lucia Truksová,   KR PZ  Bratislava  –  majsterka  MV SR a PZ pre rok 2024

2.​Lucia Čapkovičová, APZ  Bratislava

3.​Lucia Tuturová, KR PZ Žilina

Zuzana Gaži Gabrielová, KR PZ Košice

Muži  registrovaní:

1.​Slavomír Král,  KR PZ Bratislava  –  Majster MV SR a PZ pre rok 2024

2.​Miroslav Urban, MV SR

3.​Kristián Szolnoki, KR PZ Nitra

Boris Slabej, VD

Muži  neregistrovaní:

1.​Michal Hríb,  KR PZ Prešov, víťaz turnaja o „Putovný pohár Polície“

2.​Igor Andráš, KR PZ B. Bystrica

3.​Dušan Masarik, KR PZ Trenčín

Ján Szalay,   KR PZ Trnava